GTA: The Trilogy The Definitive Edition już oficjalnie - premiera w 2021 roku

Odświeżone GTA 3, VC i San Andreas.

Po licznych przeciekach Rockstar potwierdził w końcu, że Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas doczekają się odświeżonych wersji. Pakiet otrzymał tytuł Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition.

Premiera jeszcze w tym roku na PC (przez Rockstar Games Launcher), PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. W przyszłym roku gra trafi także na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS. Nie podano konkretnych dat.

Wieści przekazano ze względu na przypadającą na październik, dwudziestą rocznicę premiery Grand Theft Auto 3 na PS2, które przeniosło zasłużoną serię w świat trzech wymiarów.

Rockstar obiecuje „gruntowny zestaw poprawek, obejmujących grafikę i współczesne rozwiązania rozgrywki” we wszystkich trzech tytułach. „Klasyczny wygląd i styl” nie ulegną jednak zmianie.

Więcej szczegółów mamy poznać w nadchodzących tygodniach, ale już teraz pewne kontrowersje wywołuje zapowiedź, że oryginalne odsłony w przyszłym tygodniu znikną z dystrybucji cyfrowej.

Poza tym nie znamy obecnie zbyt wielu szczegółów. Rockstar przekazał tylko podziękowania „z całego serca”, skierowane do wszystkich miłośników, „którzy wspierali te gry przez ostatnie dwie dekady”.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami