GeForce RTX 2060 powróci z 12 GB RAM i dużą dostępnością?

Konkurencja dla budżetowych Radeonów.

Jak sugerują niepotwierdzone informacje, Nvidia miałaby na początku przyszłego roku zaprezentować nowy wariant karty graficznej RTX 2060, wyposażony w 12 GB pamięci RAM. Nowa wersja karty, dostępna w przystępnej cenie, ma stanowić konkurencję dla budżetowej oferty AMD RDNA 2.

Portal WCCFTech donosi, że odświeżony model RTXa 2060 miałby być oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 300 dol. (ok. 1200 zł), podczas gdy docelowy konkurent z portfolio AMD - Radeon RX 6600, wyceniony jest przez producenta na 329 dol. (ok. 1320 zł).

Według zapowiedzi, dostępność w sklepach nowej karty będzie znacznie wyższa, ponieważ komponenty dostarczy dwóch podwykonawców jednocześnie: TSMC i Samsung.

Na ten moment nie wiadomo nic o możliwej specyfikacji GPU oraz czy oparta będzie na wzmocnionym wariancie Super, czy modelu bazowym. Jeśli niepotwierdzone doniesienia okażą się prawdziwe, najbliższą okazją do zaprezentowania karty będą zapewne targi CES 2022, odbywające się na początku stycznia.

Plotki o tym, że Nvidia planuje ponownie wypuścić RTX 2060 ze zwiększoną ilością pamięci RAM, krążyły już od pewnego czasu, ale do tej pory były uważane za mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że jest to już dwuletni układ.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami