Far Cry 6 - leczenie, apteczki, więcej życia

Uzupełnianie zdrowia, strzykawki.

Podczas gry w Far Cry 6 wielokrotnie będziesz musiał się uleczyć. Poniżej dowiesz się, jak działa system odnowy zdrowia oraz jak przyspieszyć regenerację czy mieć więcej życia.

Na tej stronie:

Leczenie i apteczki

Zacznijmy od podstaw. Życie twojej postaci obrazuje pasek (1) u dołu ekranu, ale pojawia się on tylko, kiedy jesteś ranny. Na ekranie zobaczysz też wtedy podpowiedź (2) odnośnie przycisku leczenia.

far_cry_6_leczenie_1

Aby się uleczyć:

  • naciśnij Z na klawiaturze
  • przytrzymaj trójkąt lub Y na padzie

Zobaczysz następnie losową animację leczenia, z których słynie seria Far Cry, a twoje życie całkowicie się uzupełni. Animacja leczenia trwa dobre kilka sekund, ale z naszych obserwacji wynika, że nie możesz zginąć podczas jej trwania.

Uleczyć możesz się tylko wtedy, gdy obok paska życia widnieje napełniony znak + (3). Po leczeniu będzie on pusty, a następnie będzie powoli się wypełniał (4), zmieniając kolor na czerwony. Dopóki znów się nie wypełni, nie możesz wykonać podstawowego leczenia.

far_cry_6_leczenie_2

Dwie ważne informacje na koniec:

  • Zdrowie bohatera lub bohaterki uzupełnia się samo, lecz bardzo powoli. Możesz to jednak przyspieszyć - szczegóły w kolejnej sekcji
  • W grze możesz zbierać zasób zwany lekami, ale nie wpływa on na twoje zdrowie. To po prostu surowiec służący do rozbudowy osady

Strzykawka

W Far Cry 6 nie ma apteczek, ale możesz wyposażyć się w strzykawki, które nie tylko szybko cię uleczą, ale nawet zapewnią chwilowe dodatkowe zdrowie.

Strzykawka (5) to jeden z gadżetów, więc znajdziesz ją wśród przedmiotów do rzucania, jak granaty, dynamit czy miny. Aby pozyskać strzykawkę, wejdź do menu modyfikacji gadżetów Supremo. Koszt jej wytworzenia to 2 kleje supremo i 10 sztuk wytrzymałego plastiku.

far_cry_6_leczenie_3

Wyposaż strzykawkę w jeden ze slotów na gadżety (na wyżej zalinkowanej stronie tłumaczymy, jak to zrobić), a będziesz mógł jej użyć jak każdego przedmiotu do rzucania, a więc za pomocą naciśnięcia rolki myszy lub R1/RB.

Twoje zdrowie nie tylko maksymalnie się wypełni, ale uzyskasz też bonus do zdrowia (6), oznaczony żółtą częścią paska. Bonus stopniowo się kurczy.

far_cry_6_leczenie_4

Szybsze odnawianie zdrowia

Jeżeli zbyt często giniesz, możesz zwiększyć swoje szanse poprzez wykupienie dwóch umiejętności postaci w menu modyfikacji Supremo.

Chodzi o następujące zdolności:

  • Otrząśnięcie (7) - szybsze rozpoczęcie regeneracji zdrowia po otrzymaniu obrażeń
  • Współczynnik leczenia (8) - nieznaczne zwiększenie regeneracji zdrowia
far_cry_6_leczenie_5

Jeżeli nie wiesz, jak kupować zdolności w Far Cry 6, zajrzyj na naszą stronę o umiejętnościach.

Spis treści: Far Cry 6 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami