Elden Ring trafi do większej liczby graczy niż Dark Souls - zapewnia wydawca

Plany Bandai Namco.

Przedstawiciele Bandai Namco mają nadzieję, że Elden Ring trafi do większego grona graczy niż seria Dark Souls, czyli wcześniejszy projekt studia From Software.

Starszy wiceprezes ds. marketingu w europejskim oddziale firmy - Herve Hoerdt - udzielił niedawno wywiadu serwisowi GamesIndustry. W rozmowie ujawnił, że wydawca ma duże oczekiwania względem nowej gry japońskiego studia.

- Dark Souls przeszedł z bardzo konkurencyjnej niszy do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Nie powiedziałbym, że seria weszła do mainstreamu, ale było blisko. W przypadku Elden Ring chcemy przyciągnąć jeszcze więcej graczy - tłumaczy.

- To bardzo duży projekt dla nas i From Software. Współpracujemy blisko z Japonią. Mamy trzy osoby, które zajmują się marką na terenie Europy - dodaje.

- From Software i Bandai Namco chcą poszerzyć grono fanów, więc mamy duże ambicje względem Elden Ring. Czuję jednak, że zadowolimy wiele osób i to jest najważniejsze. Tego chcemy. Nie jesteśmy tylko biznesmenami, chcemy zaoferować coś przyjemnego i unikalnego, co zadowoli miliony - zapewnia Hoerdt.

Seria Dark Souls, do której nawiązuje przedstawiciel wydawcy, sprzedała się dotychczas w ponad 30 milionie egzemplarzy, a sama trzecia część rozeszła się w 10 milionach kopii.

Elden Ring ukaże się 21 stycznia na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami