Diablo 4 ma nowego reżysera

Zmiany na szczycie po kontrowersjach w Blizzardzie.

Blizzard poinformował o zmianach na posadzie reżysera Diablo 4. Funkcję otrzymał Joe Shely, który od teraz nadzoruje prace nad projektem.

Deweloper zastąpił na wspomnianym stanowisku Luisa Barrigę, który odszedł ze studia w cieniu kontrowersji związanych z Activision Blizzard. Chodzi o złożony przez stan Kalifornia pozew, w którym oskarżono pracowników o nieodpowiednie zachowania wobec kobiet.

„Podobnie jak wielu z was, nasz zespół też zmagał się z niedawnymi wydarzeniami” - pisze Shely we wpisie na blogu Blizzarda. „Od ostatniego kwartalnika wiele się działo, a my nie możemy ustawać w wysiłkach kultywowania wartości, które wyznajemy”.

„W ciągu ostatnich lat udało nam się zebrać świetny zespół, który z wielką pasją podchodzi do Diablo 4. Wy, fani serii, jesteście jego ważną częścią. Dzięki waszym cennym opiniom stale ulepszamy i pogłębiamy rozgrywkę. Mamy jeszcze wiele do zrobienia i choć dużo się zmieniło, to nasze zaangażowanie w tę produkcję jest niezachwiane” - dodaje.

Shely jest długoletnim pracownikiem Blizzarda. W przeszłości uczestniczył w pracach nad dodatkiem Reaper of Souls do Diablo 3 oraz rozszerzeniami The Burning Crusade i Wrath of the Lich King do World of Warcraft. W ekipie odpowiedzialnej za czwartą część diabelskiego cyklu jest zaś od początku.

Poprzednik dewelopera - wspomniany Barriga - odszedł w sierpniu. Wówczas ze studiem rozstali się także główny projektant Diablo 4 i projektant World of Warcraft, czyli odpowiednio Jesse McCree i Jonathan LeCraft.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami