Chiński Tencent przejmuje akcje Bloober Team, twórców The Medium

Pakiet mniejszościowy.

Chiński konglomerat medialny Tencent przejął niemal 22 procent akcji studia Bloober Team z Krakowa, odpowiedzialnego za The Medium, Observer czy serię Layers of Fear.

Polska firma nie była bezpośrednio zaangażowana w transakcje. Chińczycy kupili bowiem wszystkie udziały, jakie posiadał funduszy inwestycyjnego Rockbridge - 21,97 procent kapitału.

„Transakcja nie była związana z bieżącą działalnością komercyjną naszej spółki. Bardzo doceniamy zaś ogromną wiedzę branżową i cały ekosystem, jaki posiada nasz nowy inwestor” - zapewnia prezes Piotr Babieno w komunikacie giełdowym.

Menedżer wykorzystał moment, by podsumować działalność spółki.

„W ciągu najbliższych 3-4 lat naszym celem jest praca i dostarczenie dwóch ekscytujących tytułów, które mają nas doprowadzić do poziomu produkcji AAA. Z kilkuosobowego studia w 2008 roku rozrośliśmy się do 150-osobowego zespołu i liczymy na więcej” - napisał.

„Warto powtórzyć przy tej okazji - polski rynek gier wchodzi w fazę dojrzałości. Powoli kończy się faza spekulacji, a rozpoczyna weryfikacja fundamentów i prawdziwej wartości. Jestem dumny, że Bloober Team rozpoczyna ten cykl na naszym rynku” - podsumował.

Tencent od wielu lat inwestuje w liczne firmy deweloperskie na całym świecie. W całości posiada Riot Games, twórców League of Legends, lecz woli kupować właśnie pakiety mniejszościowe, jak w przypadku Epic Games (40%), Ubisoftu (5%) czy Activision Blizzard (5%), by wymienić tylko te największe firmy.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami