Windows 11 może spowolnić procesor i internet

Microsoft i AMD potwierdzają problemy.

Od momentu premiery Windows 11, część użytkowników nowego systemu zgłasza problemy ze spowolnionym połączeniem internetowym i obniżoną wydajnością procesora. Microsoft oraz AMD potwierdzają istnienie usterek i pracują nad ich rozwiązaniem.

Microsoft odnotował kwestię wolniejszej łączności z siecią w oficjalnym dokumencie, zawierającym znane błędy Windowsa 11. Problemy mogą być związane z niekompatybilnością sterowników „Killer” i „SmartByte”, używanych w niektórych kartach WiFi produkcji Intela i Realteka.

windows_problemy_wydajnosci_content_1
Karty bezprzewodowe Intel Killer są przeznaczone dla graczy i powstały w wyniku współpracy firm Intel i Killer Networking.

Microsoft tłumaczy, że w pewnych warunkach, produkty korzystające z wyżej wymienionych sterowników mogą nie odczytywać poprawnie pakietów informacji, co skutkuje dłuższym ładowaniem się stron internetowych i wideo, np. na YouTube'ie.

Natomiast jeśli chodzi o błąd z niższą wydajnością procesora, problem odkryty przez jednego z użytkowników serwisu Reddit dotyczy procesorów AMD i został potwierdzony przez producenta.

Według AMD, usterka może być spowodowana niezamierzonymi opóźnieniami pamięci podręcznej cache i nieodpowiednim przydzielaniem zbyt wielu zadań do jednego rdzenia procesora.

Obecnie zarówno Microsoft, jak i AMD pracują nad poprawkami, które zostaną wprowadzone w najbliższych aktualizacjach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami