New World - schowek: przechowywanie przedmiotów, rodzaje składów

Jak przechowywać nadmiar przedmiotów.

W New World będziesz zbierał zawrotne ilości przedmiotów. Udźwig postaci jest jednak ograniczony. Co robić z nadmiarem ekwipunku i materiałów do rzemiosła? Możesz przechować je w składzie, w każdej z osad. Na tej stronie wyjaśniamy jak tego dokonać.

By dostać się do składu musisz w pierwszej kolejności dotrzeć do dowolnej osady (1).Łatwo rozpoznać je na mapie świata (aktywowanej za pomocą klawisza M) po stosownym napisie.

012_new_world_sklad_schowek_magazyn_przechowywanie_przedmiotow

Gdy się tam znajdziesz, otwórz ponownie mapę, przybliż widok za pomocą pokrętła myszy i poszukaj ikonki skrzynki (2). Tych może być w danej osadzie kilka, a oznaczają miejsce składziku (3).

013_new_world_sklad_schowek_magazyn_przechowywanie_przedmiotow

Podejdź do niego i wejdź z nim w interakcję by otworzyć nowe okno. Po lewej stronie znajdziesz twój ekwipunek (4), po prawej zaś składzik (5). Przeciągając przedmioty z jednej strony na drugą możesz przerzucać je pomiędzy ekwipunkiem i magazynem - pod warunkiem, że jego pojemność (6) na to pozwala.

014_new_world_sklad_schowek_magazyn_przechowywanie_przedmiotow

Składy nie są ze sobą połączone. Każdy ma swój zasób - jeśli umieścisz coś np. we Wsi Jesieniowiecznia, to nie będziesz mógł wyciągnąć go będąc w innym. Wyjątkiem jest sytuacja, w której obie osady należą do twojej frakcji. Wtedy możesz przełączyć się na inny magazyn (7) i zebrać przedmiot, nawet będąc w innej osadzie - lecz będziesz musiał uiścić niewielką opłatę w monetach.

Pojemność każdego składu jest ograniczona, jednak możesz zwiększyć je awansując poziom danego terytorium bądź kupując dom i umieszczając wewnątrz skrzynie.

Poprzednio: New World - zadania: rodzaje, które warto wykonywać

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami