FIFA zmieni nazwę? EA może iść śladem PES

Tymczasem nowa odsłona serii bije rekordy.

Electronic Arts wydało komunikat, w którym poinformowało o rekordowych wynikach FIFA 22. Przy okazji firma ujawniła, że bierze pod uwagę zmianę tytułu całego cyklu.

„Wybiegając w przyszłość, badamy również pomysł zmiany nazwy naszych globalnych gier piłkarskich EA Sports. Oznacza to, że sprawdzamy naszą umowę dotyczącą praw do nazw z FIFA, która jest oddzielona od wszystkich innych oficjalnych partnerstw i licencji w świecie piłki nożnej.” - napisano w oświadczeniu.

Istnieje więc prawdopodobieństwo, że seria rozwijana przez Electronic Arts może w przyszłości ukazywać się pod innym tytułem. Nieznane są jednak przyczyny, dla których koncern zastanawia się nad zmianą.

Przypomnijmy, że podobną modyfikację zastosowało Konami, które przechrzciło markę PES na eFootball. Japońska firma wraz z nową nazwą postanowiła udostępnić tegoroczną odsłonę serii za darmo.

Natomiast EA przekonuje, że FIFA 22 zanotowała rekordowy debiut. Nie ujawniono dokładnych danych na temat sprzedaży, ale poinformowano, że od dnia premiery w pozycję zagrało łącznie 9,1 miliona użytkowników.

To nie wszystko, ponieważ dotychczas rozegrano w sumie 460 milionów spotkań. Uczestnicy zabawy utworzyli również 7,6 miliona składów w ramach karcianego trybu Ultimate Team.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami