Beta Battlefield 2042 podbija Steama

Choć teoretycznie nie jest otwarta.

Wczoraj rozpoczęła się beta Battlefield 2042 i choć w teorii nie jest jeszcze otwarta dla wszystkich, cieszy się dużą popularnością na Steamie.

Według danych SteamDB, w szczytowym momencie ostatnich 24 godzin we wczesną wersję strzelanki grało jednocześnie nieco ponad 127 tysięcy użytkowników platformy Valve. Wówczas była siódmą najchętniej uruchamianą produkcją w cyfrowym sklepie.

Aktualnie zmagania w becie Battlefield 2042 rozgrywa 42,5 tysiąca osób, co plasuje pozycję studia DICE na czternastej lokacie najpopularniejszych gier Steama.

Warto jednak przypomnieć, że wyniki dotyczą tylko platformy Valve. Biorąc pod uwagę fakt, że testy przeprowadzane są także na Epic Games Store, Origin oraz konsolach, faktyczne zainteresowanie wczesną wersją strzelanki jest najpewniej znacznie wyższe.

Obecnie dostęp do bety uzyskać mogą jedynie abonenci EA Play i osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na grę. W teorii nie są więc otwarte, choć wspomniana subskrypcja jest stosunkowo tania - kosztuje 15 zł miesięcznie.

Wszyscy użytkownicy bez żadnych ograniczeń otrzymają możliwość sprawdzenia produkcji jutro, 8 października. Battlefield 2042 ukaże się 19 listopada na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami