Windows 11 - moduł TPM: jak obejść wymagania

Oficjalna instrukcja.

Microsoft przedstawił oficjalną instrukcję, jak zainstalować Windows 11 na komputerze nie posiadającym modułu TPM w wersji 2.0. TPM (ang. Trusted Platform Module) to układ odpowiedzialny za obliczenia szyfrujące.

Opisana poniżej metoda wciąż wymaga posiadanie modułu TPM, ale w wersji co najmniej 1.2, a producent mimo wszystko zaleca instalację systemu jedynie na w pełni kompatybilnych urządzeniach.

UWAGA: Należy zwrócić uwagę, że przedstawiona poniżej metoda nie jest zalecana przez producenta i może powodować problemy z działaniem nowego systemu. Wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy posiadany komputer jest wyposażony w wymagany moduł TPM. Można to zrobić, wywołując okno „Uruchom” skrótem klawiszowym Win+R, a następnie wpisaniem komendy tpm.msc.

Wyświetli się narzędzie „Zarządzanie modułem TPM na komputerze lokalnym”, które wskaże, czy w urządzeniu włączony jest wymagany moduł.

  • Jeśli jest wyłączony, należy włączyć go w menu konfiguracyjnym BIOS - metoda wywołania menu BIOS jest nieco inna dla różnych płyt głównych komputera. Mniej zaawansowani powinni skorzystać z instrukcji obsługi lub poprosić o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników PC.
  • Jeśli nie posiadamy modułu TPM przynajmniej w wersji 1.2, nie uda nam się zainstalować Windows 11.

Jeśli mamy już włączony moduł TPM, ponownie naciskamy skrót Win+R i poleceniem regedit uruchamiany narzędzie edytora rejestru.

Uwaga: Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, nie edytuj samodzielnie rejestru.

Wewnątrz programu, na znajdującym się po lewej stronie drzewie folderów, wybieramy lokalizację:

- HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup

- i klikając prawym klawiszem myszy na prawe pole, tworzymy nową wartość typu DWORD (32-bitowa) o nazwie AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU i ustawiamy jej wartość na 1.

Po wykonaniu tej czynności kontynuujemy instalację systemu Windows 11 zgodnie z podaną instrukcją, pod warunkiem, że komputer spełnia wszystkie pozostałe wymagania sprzętowe.

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami