Pierwszy duży patch dla FIFA 22 wprowadza ważne zmiany w rozgrywce

Słabsi bramkarze i nie tylko.

  • Pierwsza duża łatka dla FIFA 22 wprowadza ważne zmiany
  • Bramkarze powinni być mniej skuteczni
  • Osłabiono także finezyjne strzały

Electronic Arts ujawniło pierwszą większą aktualizację dla gry FIFA 22, wprowadzającą pewne kluczowe modyfikacje w balansie rozgrywki. Graczy najbardziej ucieszy zapewne osłabienie bramkarzy.

Jak podaje wydawca, golkiperzy powinni być mniej skuteczni w odbijaniu piłek lecących w okienka bramki. Mowa zwłaszcza o strzelaniu z okolic 11 metra - precyzują deweloperzy.

Z drugiej strony wprowadzono za to zmianę w animacji, co sprawi, że łatwiejsze będzie bronienie finezyjnych strzałów - ale w „bardzo delikatnym” stopniu. Ten rodzaj uderzeń jest szczególnie groźny w tegorocznej odsłonie, zwłaszcza zza pola karnego.

Pełną listę zmian i nowości znaleźć można na oficjalnym forum. Jak wymieniono, wślizgi powinny częściej blokować piłkę, a obrońcy lepiej poradzą sobie z kontratakami.

Usprawnienia doczekała się także sztuczna inteligencja sędziów. Arbitrzy powinni częściej gwizdać przy zderzeniach piłkarzy, ale za to dyktować mniej karnych za wślizgi. Do tego częstsze karanie za próby wytrącenia piłki z rąk bramkarza.

Poradzono sobie także z dość irytującym błędem, który sprawiał, że obrońca niekiedy stawał w miejscu, gdy przeciwnik wykonywał prostopadłe podanie lobem.

Aktualizacja powinna już wkrótce być dostępna na PC, a na konsole PlayStation i Xbox trafi „w późniejszym terminie”.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami