Inteligentna lodówka Amazona zamówi jedzenie i zrobi listę zakupów?

Sprawdzi też świeżość żywności i powie, co ugotować.

Amazon może pracować nad projektem smart-lodówki, znanej jako „Project Pulse”. Za opracowanie sprzętu prawdopodobnie odpowiada zespół badawczy, rozwijający zautomatyzowane sklepy spożywcze Amazon Go.

Jak dowiedział się serwis Business Insider, inteligentny sprzęt od internetowego giganta ma, między innymi, znać nawyki żywieniowe użytkownika, kontrolować ilość i świeżość żywności wewnątrz, a w razie potrzeby wygenerować listę zakupów lub samodzielnie zamówić dostawę ze sklepów Amazon Fresh i Whole Foods.

Co ciekawe, jeśli lodówka wykryje produkty o krótkim terminie przydatności, podpowie, co mamy ugotować i przedstawi propozycje przepisów kulinarnych.

amazon_smart_lodowka_content
W 2018 roku Amazon zaskoczył klientów wprowadzeniem mikrofalówki z obsługą asystenta Alexa

Nieoficjalne informacje wskazują, że Amazon nie zamierza samodzielnie produkować lodówek. Zamiast tego, firma chce jedynie opracować technologię, która później będzie licencjonowana producentom AGD.

Źródła podają, że cena produktu początkowo może być wysoka, ale będzie systematycznie spadać, jeśli projekt odniesie sukces. Z drugiej strony, nie jest całkowicie pewne, czy lodówka w ogóle trafi do sprzedaży.

Amazon odmówił portalowi The Verge oświadczenia w tej sprawie. - Nie komentujemy plotek ani spekulacji - powiedział rzecznik firmy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami