Demo Robin Hood Sherwood Builders hitem promocji na Steamie

Budowanie i walczenie.

Robin Hood - Sherwood Builders jest jednym z największych hitów promocji Next Fest, w ramach której Steam promuje nadchodzące produkcje za pomocą wersji demonstracyjnych.

Nietypowe połączenie RPG i budowania leśnej osady okupuje obecnie pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych pozycji tego wydarzenia specjalnego. Demo pobrać można za darmo - wystarczy udać się na kartę produktu.

Wcielamy się oczywiście w Robina z Sherwood, który odbiera bogatym, by zarobki po części oddać biednym, a po części przeznaczyć na rozbudowę leśnej kryjówki. Zajmujemy się nie tylko grabieżą, ale także polowaniem na zwierzynę oraz eksploracją otwartego świata.

Nie może zabraknąć innych dobrze znanych postaci, jak Lady Marian, Mały John, braciszek Tuck, Allen z Doliny czy Will Szkarłatny, a głównym zadaniem jest budowa społeczności. Nieco w stylu serii Mount & Blade, kluczowe jest rekrutowanie nowych członków.

W wiosce potrzebujemy bowiem myśliwych, strażników, zbójów, budowniczych czy farmerów. Ponadto musimy handlować z okolicznymi gospodarstwami i miejskimi handlarzami.

Jednocześnie - już w perspektywie trzeciej osoby - zajmujemy się napadaniem na ludzi Szeryfa z Nottingham oraz na bogatych kupców, którzy dorabiają się na współpracy z despotycznym władcą okolicy.

1
2
Budowanie i walczenie

W pełnej wersji sposobów na wzbogacenie się będzie sporo: zasadzki na królewskie konwoje w lesie Sherwood, napadanie na rycerzy szeryfa, walka z niebezpiecznymi bandytami, poszukiwanie skarbów, czy okradanie domów bogatych arystokratów.

„Ostatecznym celem będzie zebranie na tyle dłużej społeczności, by dokonać przewrotu na najwyższych szczeblach władzy w Nottingham i zakończyć w ten sposób wieloletnią tyranię" - czytamy w opisie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami