Cały Twitch wyciekł do sieci. Kod źródłowy i hasła w rękach hakerów

125 GB plików.

  • Serwis Twitch padł łupem hakerów
  • W sieci opublikowano wszystkie pliki strony
  • Mowa o hasłach, kodzie źródłowym, zarobkach i nie tylko

Anonimowy haker udostępnił plik torrent zawierający rzekomo wszystko, co związane z popularnym serwisem Twitch - kod źródłowy, hasła, zarobki streamerów i pliki innych stron, jak IDGB.

Hasła są zaszyfrowane, lecz nadal warto je zmienić - jeśli posiadamy konto. Dane pojawiły się na forum 4chan z założeniem, by w ten sposób „promować większą konkurencję w segmencie streamowania”, ponieważ „społeczność [na Twitchu] to toksyczne bagno”.

Pomijając motywacje, załączony link kieruje do torrenta obejmującego imponujące 125 GB plików. Serwis VGC potwierdził - powołując się na źródło wewnątrz Twitcha - że zawartość jest autentyczna.

Wśród interesujących znalezisk wymienić można zarobki, wypłacane streamerom w okresie od 2019 roku do teraz. Na czele kanał CriticalRole z niecałymi 10 mln dolarów. W zestawieniu za sam wrzesień liderem jest już xQcOW z 752,467 tys. dol.

1
Jest co przeglądać

Warto pamiętać, że to wypłaty przed opodatkowaniem, obejmujące tylko pieniądze z Twitcha, a więc bez innych umów sponsorskich, których w serwisie nie brakuje.

Idąc dalej, w plikach znaleźć można na przykład dane na temat platformy o nazwie kodowej Vapor. Ta ma podobno stanowić konkurencję dla Steama, charakteryzując się właśnie rozbudowaną integracją z serwisem streamingowym.

Są też dane innych witryn należących do Twitcha, jak baza danych IGBD oraz serwis CurseForge z modami do gier. Do tego kompletne kody źródłowe aplikacji: mobilnej, przeglądarkowej i konsolowe, a także ustawienia serwerów i narzędzia służące do poprawiania zabezpieczeń.

Użytkownicy dopiero zaczynają przebijać się przez 125 GB plików, więc całkiem możliwe, że doczekamy się jeszcze wielu interesujących rewelacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami