Battlefield 2042 - przeciążone serwery i inne problemy z betą

Ujawniono listę znanych błędów.

Dzisiaj rano wystartowała beta Battlefield 2042 dla abonentów EA Play i osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe. Nie obyło się jednak bez problemów, w tym z działaniem serwerów.

Największe kłopoty dotyczą infrastruktury sieciowej, która pod napływem użytkowników została przeciążona. W wyniku obciążenia, wielu użytkowników miało trudności z zalogowaniem się do strzelanki.

Adam Freeman, który w DICE odpowiada za kontakt z fanami, poinformował jednak na Twitterze, że wdrożono poprawkę, która zwiększyła liczbę dostępnych serwerów. Deweloperzy wciąż pracują nad podniesieniem pojemności, by zainteresowani grali z osobami ze swoich regionów i mieli stabilne połączenie.

To nie wszystko, ponieważ część abonentów EA Play i osób z wykupionym pre-orderem przy próbie zalogowania do bety otrzymywało komunikat, jakoby nie mieli uprawnień do testowania tytułu. Usterkę już wyeliminowano, choć niektórzy wciąż mogą natrafiać na problem.

Freeman na forum EA opublikował również listę znanych kłopotów, które twórcy wyeliminują dopiero w finalnej wersji gry. Wyjaśniono, że wydanie testowe powstało kilka miesięcy temu i nie odpowiada w pełni produkcji, jaka trafi do sklepów.

Wśród usterek są drobne problemy z grafiką i wydajnością. Poza tym w becie nie można łączyć się w drużyny z posiadaczami innych platform, brakuje też komunikacji głosowej. Poza tym we wczesnej edycji na PC wyłączono HDR, na PS5 strzelanka nie korzysta w pełni z adaptacyjnych triggerów DualSense, a na konsolach Xbox nie działa nagrywanie filmów z zabawy.

Pełna wersja Battlefield 2042 ukaże się 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami