Aktualizacja Windows 10 do Windows 11 - jak zainstalować

Łatwe przejście z Windowsa 10 na 11.

Jeśli chcesz przejść na system Windows 11, a aktualnie posiadasz Windowsa 10, nie musisz się martwić - możesz w prosty sposób przeprowadzić aktualizację. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać.

Uwaga - zanim zdecydujesz się na aktualizację, sprawdź, czy twój komputer spełnia wymagania. Możesz też wykorzystać przygotowane przez Microsoft narzędzie Windows Pc Health Check, które poinformuje cię o ewentualnych problemach. Pamiętaj też, że aktualizować możesz zarówno Windowsa 10, jak i 7 i 8.

By przeprowadzić aktualizację systemu możesz:

  • Poczekać na powiadomienie z systemu. Jeśli twój komputer spełni wymagania, to system sam przypomni ci o tym, że jest możliwość aktualizacji. Ta opcja jednak może pojawić się dopiero u ciebie w ciągu kilku najbliższych tygodni, gdyż jest dopiero w pełni implementowana przez Microsoft;
  • Wykorzystać Asystenta instalacji systemu Windows 11 (1) - po wejściu na oficjalną stronę pobierania Windowsa 11 możesz ściągnąć asystenta instalacji. Przeprowadzi cię on krok po kroku przez wszystkie etapy instalacji.
048_poradnik_pc_aktualizacja_windows_10_do_11

Druga opcja jest tą zalecaną przez nas, gdyż możesz przeprowadzić ten proces w dowolnym momencie (po spełnieniu wymagań). Pamiętaj jednak, by uruchomić narzędzie jako administrator - w przeciwnym wypadku instalacja może wyrzucić błąd.

Po udanej aktualizacji system przeniesie wszystkie ustawienia z poprzedniej wersji, a także zainstalowane oprogramowanie czy sterowniki. Pamiętaj jednak, że Windows 11 jest nowym systemem i w trakcie użytkowania mogą pojawić się różne błędy.

Poprzednio: Windows 11 za darmo: jak pobrać

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami