Ray tracing na smartfonach - Samsung zapowiada nowy procesor

Za układ graficzny odpowiada AMD.

Samsung zapowiedział nowy mobilny procesor Exynos 2200. Według udostępnionej informacji, nowa jednostka obliczeniowa będzie wspierała raytracing w grach na smartfonach, a układ graficzny zostanie oparty o architekturę AMD RDNA2.

W poście udostępnionym na chińskiej platformie społecznościowej Weibo, koreański producent poinformował, że następny model Exynosa będzie pierwszym układem mobilnym wspierającym śledzenie promieni. Produkt będzie efektem podpisanego na początku roku, strategicznego partnerstwa z AMD - informuje portal GSMArena.

Zastosowane GPU o nazwie kodowej „Voyager”, zostanieoparte o architekturę AMD RDNA2, znaną do tej pory z kart graficznych serii Radeon RX 6000 oraz konsol PlayStation 5, Xbox Series X/S i Steam Deck.

Oczekuje się, że nowy Exynos zadebiutuje pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku, wraz z premierą telefonów Galaxy S22 oraz tabletów Galaxy Tab 8 Ultra.

Ray tracing - śledzenie promieni - to technika generowania oświetlenia w grafice komputerowej, oparta na symulowaniu odbić światła od wyświetlanych obiektów w czasie rzeczywistym.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami