Final Fantasy 16 jest już niemal ukończone - twierdzi producent

Premiera coraz bliżej.

Final Fantasy 16 jest już prawie ukończone - poinformował producent Naoki Yoshida podczas transmisji na żywo organizowanej z okazji targów Tokyo Game Show.

W rozmowie z twórcą serii Final Fantasy, Hironobu Sakaguchim, Yoshida potwierdził, że główny wątek jest już ukończony, podobnie jak niemal wszystkie zadania poboczne.

Dopracowano także prawie wszystkie modele oraz obiekty w grze. Obecnie deweloperzy spędzają czas w większości na dopracowywaniu szczegółów różnych aspektów produkcji.

Yoshida podkreślił, że podczas pracy nad projektem ważne było dla niego, by zacząć z mniejszym zespołem, skupiając się w stu procentach na wątku głównym. Dopiero później priorytetem stały się inne elementy gry.

Fani komentują te słowa z aprobatą, wspominając Final Fantasy 15, w którym to historia sprawiała wrażenie złożonej w całość w dość chaotyczny sposób, bez dobrej reżyserii w pierwszych aktach.

Final Fantasy 16 nie ma jeszcze daty premiery, ale słowa producenta sugerują, że gra może ukazać się w pierwszej połowie 2022 roku. Do tej pory otrzymaliśmy tylko jeden zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami