Epic Games Store rozszerza system osiągnięć

Nowa strona z podsumowaniem.

Choć wybrane pozycje dostępne na Epic Games Store już od jakiegoś czasu pozwalają odblokować osiągnięcia, to dopiero w przyszłym tygodniu otrzymamy stronę umożliwiającą podejrzenie postępów.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, system pod nazwą Epic Achievements powinien zadebiutować w przyszłym tygodniu. Jednocześnie wprowadzone zostaną też odpowiednie narzędzia dla deweloperów.

Wzorem konsolowego podejścia, osiągnięcia na Epic Games Store będą różniły się „kolorem”, symbolizującym poziom trudności: brązowe, srebrne, złote i platynowe. Im większe wyzwanie, tym więcej punktów doświadczenia:

  • Brąz = 5 - 45 XP
  • Srebro = 50 - 95 XP
  • Złoto = 100 - 200 XP
  • Platyna = 250 XP
1
Tak będzie

Kilka tytułów pozwoli zdobywać achievementy już wraz z debiutem systemu, w tym Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena: Bridge of Spirits, Zombie Army 4 czy Alan Wake Remastered i inne. Warto przypomnieć, że Ark: Survival Evolved zaczęło obsługiwać trofea już w lipcu 2020 roku.

Najważniejsza będzie zapewne podstrona sklepu, gdzie odblokowane osiągnięcia będzie można podejrzeć, sprawdzić pozostałe do zdobycia i ocenić postępy.

Jeszcze w tym roku Epic Games zamierza ujawnić oraz zaprezentować kolejne funkcje społecznościowe. Jak opisywaliśmy w lipcu, mowa zapewne o profilach użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami