Bug w FIFA 22 pozwala strzelać łatwe rzuty wolne

Ej, tak nie można!

W FIFA 22 istnieje nietypowy błąd, który przy wykonywaniu rzutu wolnego pozwala przemieścić piłkę z pozycji startowej do miejsca znacznie bliżej bramki oponenta. Nagrania graczy dowodzą, jak ułatwionym zadaniem staje się wtedy strzelenie gola.

Błąd najlepiej obrazuje poniższe wideo. Autor najpierw prosi o pomoc drugiego zawodnika, a następnie trzeciego, który z niewyjaśnionych przyczyn wbiega na piłkę, przesuwając ją z dala od muru i zbliżając do bramki.

New FK technique to win you games from r/fifa

Na prawdziwej murawie takie zagranie oczywiście liczyłoby się jako wykonany rzut wolny, ale jako że FIFA 22 nie zarejestrowała bezpośredniego działania gracza, po prostu dostosowuje pozycję Cristiano Ronaldo do futbolówki i pozwala oddać strzał.

Kolejny przykład jest już nieco bardziej absurdalny. Graczowi udało się doprowadzić piłkę pod samą bramkę przeciwnika, więc golkiper nie miał nawet czasu na reakcję. W tym przypadku rozbieg zaczynał się za bramką - tam też ustawiono mur.

Free kicks are so meta this year from r/fifa

Zobacz: FIFA 22 - poradnik i najlepsze porady

Jeśli chcecie spróbować wykorzystać błąd, radzimy się spieszyć - bugi tak dużego kalibru nie mają w serii FIFA zbyt długiego życia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami