Twórcy Resident Evil i Monster Hunter chcą uczynić z PC "główną platformę"

Plany Capcomu.

  • Capcom stawia na platformę PC
  • Firma chce osiągnąć stosunek 50:50 między komputerami i konsolami

Przedstawiciel Capcomu ujawnił, że jego firma planuje postawić większy nacisk na PC, chcąc uczynić z komputerów osobistych „główną” platformę.

Wieści przekazał dyrektor do spraw operacyjnych - Takashi Mochizuki - w rozmowie z japońskim dziennikiem Nikkei. Wywiad przeprowadzono z okazji targów Tokyo Game Show.

Szczegóły są skąpe, lecz menedżer wyjaśniał, że tworzone przez Capcom tytuły będą przeznaczone „głównie na komputery osobiste”, a do 2023 roku wydawca chce osiągnąć równowagę: 50 procent przychodów z konsol, 50 proc. z PC.

Firma odpowiada między innymi za popularne serie Resident Evil, Monster Hunter, Street Fighter, Mega Man czy Devil May Cry. Wiele z nich w ostatnich latach ukazuje się jednocześnie na wszystkich platformach, lecz nadal nie brakuje wyjątków.

Wymienić można choćby Monster Hunter Rise, które debiutowało na Nintendo Switch w marcu obecnego roku, lecz na PC trafi dopiero - jak ogłoszono na Tokyo Game Show - 12 stycznia.

W tym przypadku mowa jednak zapewne o umowie z Nintendo, która blokowała wcześniejszy debiut. Podobnie jest z całą pewnością w przypadku cyklu Mega Man, który rzadko gości na komputerach osobistych.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami