Killzone The Complete Collection na PC i PS5? To najpewniej fake news

Grafika rozbudza nadzieje graczy.

Pojawiła się grafika, z której wynika, że Sony zamierza wydać na PC i PS5 zestaw gier z serii Killzone. Materiał jest jednak najpewniej nieprawdziwy.

Obrazek udostępniony na forum 4chan poświęcony jest Killzone The Complete Collection. Paczka miałaby składać się z remasterów czterech dużych odsłon cyklu strzelanek, a informacja umieszczona na ilustracji wskazuje, że pakiet ukaże się pod koniec 2022 roku.

Serwis PlayStation LifeStyle zwraca uwagę, że grafika jest najprawdopodobniej fałszywa. Po pierwsze, materiał wykonano w niestandardowym formacie. Ponadto zastosowano nietypową wersję logo marki, umieszczaną jedynie na amerykańskich wydaniach drugiej części serii.

killzone_the_complete_collection_grafika
Źródło: 4chan

Kolejnym elementem podważającym wiarygodność ilustracji jest przezroczysty logotyp PlayStation Studios, nigdy nie używany przez Sony. Dziennikarze portalu podejrzewają, że autor rzekomego materiału promocyjnego znalazł symbol w Google.

Pojawiają się również głosy wskazujące, że grafika najpewniej jest wzorowana na obrazku, które opublikowano przy okazji zapowiedzi Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC i PS5. Faktycznie: całość wykonana jest w podobnym stylu.

uncharted_kolekcja
Autor ilustracji wzorował się najpewniej na grafice kolekcji Uncharted

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu fake news. Kilka tygodni temu opublikowano ilustrację, sugerującą, że na komputery trafią nie tylko nowsze odsłony Uncharted, ale też pierwsze trzy części. Szybko okazało się, że jest nieprawdziwa.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami