Cheaterzy w Battlefield 2042 otrzymają bana na wszystkie platformy

EA nie ma litości.

Electronic Arts opisało w szczegółach, jak zamierza walczyć z oszustami w Battlefield 2042. Podstawą będzie - znany z Apex Legends - system Easy-Anti Cheat (EAC), a w planach są między innymi multiplatformowe blokady kont.

Jak wyjaśniono, ze względu na dostępny od dnia premiery cross-play, osoby otrzymujące bany będą natychmiast wyrzucane z meczów oraz blokowane jednocześnie na wszystkich platformach sprzętowych.

W rozbudowanym dokumencie na temat „pozytywnej zabawy” wspomniano także, że gracze otrzymają sprawniejsze i działające szybciej opcje raportowania podejrzanych użytkowników. Jeśli wysłany raport zakończy się podjęciem działań, dostaniemy także powiadomienie.

1
Nowe opcje raportowania

Podstawą będzie jednak Easy-Anti Cheat, z którym EA ma już spore doświadczenie, właśnie za sprawą Apex Legends czy Star Wars: Squadrons. Narzędzie „okazało się być efektywne także do ochrony prywatności i bezpieczeństwa” - zapewnia wydawca.

Jest też kilka apeli do społeczności, jeśli mowa o zachowaniu. Gracze są proszeni między innymi o to, by pomagać początkującym, nie nabijać się z innych i nie spamować na czacie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami