Switch 4K - Nintendo zaprzecza, twórcy mówią, że dostali konsole

Sprzeczne doniesienia.

  • Szereg firm deweloperskich dostało konsole Switch 4K
  • Sprzęt otrzymano jeszcze przed zapowiedzią Switch OLED
  • Nintendo zaprzecza, że taka konsola istnieje

Już od ponad roku słyszymy doniesienia o rzekomych pracach Nintendo nad nowym, mocniejszym modelem konsoli Switch, choć jak na razie doczekaliśmy się tylko wersji z ekranem OLED. Bloomberg sugeruje jednak, że to nie koniec historii.

W najnowszym raporcie dziennikarze agencji powołują się na źródła w jedenastu studiach. Twórcy potwierdzają, że otrzymali zestawy deweloperskie sprzętu 4K już jakiś czas temu, by móc przygotować odpowiednie konwersje.

Jedyną wymienioną z nazwy firmą jest Zynga, która zdecydowała się niedawno na opóźnienie Star Wars: Hunters do 2022 roku. Czyżby przez brak ujawnienia nowego modelu Nintendo Switch?

Japońska korporacja także zabrała głos w odpowiedzi na opisywane doniesienia, stanowczo zaprzeczając, jakoby udostępniła deweloperom „narzędzia do prowadzanie prac na Nintendo Switch ze wsparciem 4K" - napisano w oświadczeniu na Twitterze.

Trudno jednak spodziewać się innej reakcji - oficjalne potwierdzenie zapewne wpłynęłoby negatywnie na sprzedaż modelu OLED, debiutującego 8 października.

Jednocześnie trudno spodziewać się także, że pomyliło się 11 firm deweloperskich, a także doświadczony dziennikarz Takashi Mochizuki, który przed Bloombergiem pracował w renomowanym dzienniku The Wall Street Journal.

Pierwsze wzmianki o modelu 4K pojawiły się w sierpniu 2020 roku, a ostatnio o sprzęcie wspominano w marcu. Sporym zaskoczeniem był więc fakt, że Nintendo w czerwcu pokazało model OLED, w którym jedyną znaczącą nowością jest właśnie ekran.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami