Problemy z dostawami konsol także w przyszłym roku - ostrzega Phil Spencer

Złożone kłopoty.

  • Problemy w dostawach Xbox Series X/S potrwają w przyszłym roku
  • Winne są nie tylko półprzewodniki - wyjaśnia Phil Spencer

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - ostrzegł w rozmowie z serwisem The Wrap, że kłopoty z dostawami konsol Xbox Series X/S potrwają najpewniej także w przyszłym roku.

- Myślę, że problem jest zbyt złożony, by mówić tylko o układach scalonych - przyznał. Kryzys na rynku zaawansowanych półprzewodników przetacza się obecnie przez wiele gałęzi przemysłu, od gier po produkcję samochodów.

- Mowa o pozyskaniu części potrzebnych do zbudowania konsoli, a następnie dostarczeniu sprzętu na rynek, gdzie jest popyt na urządzenia. W całym tym procesie jest wiele różnych problematycznych punktów, które zostaną z nami przez długie miesiące, z całą pewnością do końca tego roku i w przyszłym - wyjaśnił Spencer.

Menedżer zapewnia, że największą bolączką jest rozczarowanie fanów. Pochwalił za to sprzęt Sony i Nintendo.

- Gracze bardzo chcą nowej generacji konsol, funkcjonalności sprzętu. To dobrze urządzenia, nie tylko z naszej strony, ale także te konkurencyjne. Pracujemy ciężko nad dostarczeniem ich na rynek, ale to będzie wyzwaniem jeszcze przez jakiś czas.

Problemy trwają już od ponad 18 miesięcy, potęgowane tylko przez pandemię Covid-19 i związane z tym przerwanie wielu łańcuchów dostaw. O kłopotach jeszcze w przyszłym roku mówiła ostatnio także firma Toshiba, jeden z kluczowych producentów komponentów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami