New World nadal psuje karty graficzne?

Już nie tylko RTX 3090.

Podczas testów beta New World głośno było o problemach z kartami graficznymi. Okazało się, że awarie dotyczyły tylko małej partii urządzeń RTX 3090 od EVGA. Teraz - po premierze pełnej wersji - kłopoty wydają się jednak tylko nasilać.

W serwisach społecznościowych znaleźć można bowiem sporo narzekań użytkowników na „spalone” GPU, głównie od Nvidii. Ponownie mówi się o RTX 3090, ale także RTX 3060 Ti, RTX 3080, RTX 3080 Ti, a nawet o laptopach z serii RTX 3000.

„Mam EVGA 3090. Spędziłem jakieś 20 godzin w wersji beta, bez żadnych problemów” - raportuje jeden z poszkodowanych. Jak dodaje, pilnie śledził temperatury, a do awarii doszło przy zaledwie 54 stopniach.

1
Minuta ciszy dla RTX 3060 Ti

„Na kilka godzin przed startem serwerów zdecydowałem się włączyć grę, bo nie mogłem się doczekać. Wentylatory karty graficznej zaczęły szaleć i hałasować, po czym PC się zawiesił” - opisuje posiadacz RTX 3080 Ti.

Problemem najwyraźniej znowu jest rosnąca niespodziewanie liczba klatek na sekundę, ponieważ do awarii dochodzi często - jak w powyższym przypadku - w menu głównym.

Co więcej, o kłopotach z temperaturami oraz awariami informują teraz także posiadacze urządzeń AMD. Warto więc samodzielnie wprowadzić blokadę FPS w menu grafiki. To - jak wynika z doniesień - nie zawsze gwarantuje jednak bezpieczeństwo.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami