New World bije kolejne rekordy dzięki nowym serwerom

Wszyscy grają w MMO.

New World pobiło własny rekord liczby jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steamie. Pomogło dodanie nowej puli serwerów, co znacznie skróciło kolejki, sięgające poprzednio wielu godzin.

Dość powiedzieć, że wczoraj w pewnym momencie w regionie EU więcej osób czekało w kolejkach, niż eksterminowało potwory i wykonywało zadania w świecie gry. Największe problemy z dostaniem się do rozgrywki występowały właśnie w Europie, lecz teraz sytuacja wydaje się już być opanowana.

Dzięki temu wczoraj zanotowano 734,5 tys. graczy jednocześnie - wynika ze statystyk zbieranych przez serwis SteamDB.

New World już wcześniej ustanowiło tegoroczny rekord na Steamie, z 707 tys. użytkowników. To nadal mniej niż Cyberpunk 2077, Dota 2 oraz CS:GO - osiągające niekiedy więcej niż 1 milion. PUBG z 3 milionami wydaje się być poza zasięgiem.

Na oficjalnym forum dyskusyjnym znaleźć można długą listę nowych serwerów dodawanych w każdym regionie - łącznie ponad sto pozycji, każdy o pojemności 2 tys. graczy.

Taka liczba światów może sprawić, że w dłuższej perspektywie czasu populacja spadnie, co wpłynie negatywnie na ekonomię, budowaną w większości właśnie przez rzemiosło i handel graczy. Amazon wydaje się przewidywać taki rozwój wypadków, obiecując możliwość darmowego transferu postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami