Twórcy Horizon Forbidden West szukają ludzi do prac nad grą sieciową

Nadciąga kooperacja?

Ogłoszenia o pracę opublikowane przez studio Guerrilla sugerują, że firma rozwija obecnie nie tylko Horizon Forbidden West, ale także projekt gry sieciowej.

Wśród anonsów znaleźć można ofertę dla „projektanta systemów społecznościowych”, a także dla starszego scenarzysty z „szeroką znajomością” w sferze „otwartych światów, gier online oraz MMORPG”.

Nie jest obecnie jasne, czy plany związane są właśnie z serią Horizon. W przeszłości Guerrilla planowało dodać kooperację już do pierwszej części serii, lecz ostatecznie postanowiono skupić się na kampanii dla pojedynczego gracza.

1
Ta wczesna grafika koncepcyjna Horizon Zero Dawn pokazywała kooperację

Jak informują źródła serwisu VGC, następnie multiplayer w jakiejś formie miał znaleźć się właśnie w Horizon Forbidden West, lecz te plany także zdecydowano się zachować dla innego, przyszłego projektu.

Być może mowa o pełnoprawnej, trzeciej części, lecz równie prawdopodobny jest sieciowy spin-off w tym samym uniwersum - choćby na wzór kooperacji z trybu Legends, przygotowanego dla Ghost of Tsushima. Na razie to oczywiście tylko spekulacje.

Kolejną wskazówką wydaje się być fakt, że w 2018 roku do Guerrilla wrócił Simon Larouche, który w przeszłości odpowiadał między innymi za projekt Killzone 2. Po przejściu do Ubisoftu zajmował się ostatnio reżyserią Rainbow Six: Siege - sieciowego hitu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami