Twórca The Sims pracuje nad tytułem o wspomnieniach graczy

Nowe technologie w akcji.

Ojciec serii The Sims - Will Wright - planuje raz jeszcze zrewolucjonizować symulatory życia. Jego studio - Gallium - podjęło współpracę z Forte Labs, platformą rozwijającą blockchainowe zastosowania w grach wideo.

Blockchain to - w uproszczeniu - rodzaj bazy danych, składającej się z bloków złożonych z przeróżnych treści. Technologia służy obecnie głównie do napędzania przeróżnych kryptowalut.

Zastosowania mogą być jednak różne, co udowodnić chcą właśnie Forte Labs i Wright, za pośrednictwem projektu Proxi. Gracze będą sami tworzyli treści, ale zachowają do nich prawa i będą mogli zarabiać. To dzięki innej nowince technicznej - NFT, czyli tokenach przechowywanych właśnie w blockchainie.

1
2
Model lamy i gotowe wspomnienie

Skomplikowane. W praktyce użytkownicy będą tworzyli „wspomnienia”, wizualizując je za pomocą modeli trójwymiarowych, zdjęć i dźwięków. Kilka takich tworów zbuduje świat, a następnie odzwierciedlenie - proxy - mózgu.

Proxi na tej bazie zbuduje automatyczną mapę powiązań, pozwalając wejść w interakcje z tworami innych graczy. Na konkrety na temat tego, co faktycznie będziemy robić w Proxy musimy jeszcze poczekać.

Obiekty i modele do wykorzystania przy tworzeniu wspomnień także pochodzić będą od innych graczy. Twórcy zarobią na pracy właśnie dzięki systemowi NFT, gdy inny użytkownicy kupią przygotowane elementy.

Produkcja powinna zadebiutować jeszcze jesienią obecnego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami