Netflix kupuje studio i udostępnia kolejne gry w Polsce

Nie tylko filmy i seriale.

  • Netflix udostępnił trzy kolejne gry na Androida w ramach abonamentu
  • Usługę z grami rozszerzono na dwa kraje poza Polską
  • Platforma przejęła studio twórców Oxenfree

Netflix rozwija ofertę gier wideo dostępnych w ramach abonamentu o kolejne pozycje, do pobrania już nie tylko w Polsce, ale i w dwóch kolejnych europejskich krajach.

Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec sierpnia Netflix Gaming wystartował - w ramach testów prowadzonych wyłącznie w naszym kraju - w aplikacji na Androidzie oferując Stranger Things 1984 oraz Stranger Things 3.

Jak informuje teraz serwis TechCrunch, biblioteka została rozszerzona o trzy produkcje mobilne: Shooting Hoops, Teeter (Up) oraz Card Blast. Te ściągnąć można już nie tylko w Polsce, ale także w Hiszpanii i we Włoszech.

1
Od lewej: Shooting Hoops, Teeter (Up) i Card Blast

Gry nie są udostępniane przez streamowanie - jak filmy czy seriale - lecz użytkownicy są po prostu przenoszeni na stronę produktu w Google Play, skąd można pobrać tytuły. Należy zalogować się za pomocą danych z konta Netflix.

W komunikacie dla TechCrunch włodarze platformy zapewniają raz jeszcze, że prace nad ofertą gier wideo są na bardzo wczesnym etapie. Wkrótce mogą jednak przyśpieszyć, ponieważ - jak osobno poinformowano - firma kupiła także studio Night School.

Podmiot ten był w przeszłości odpowiedzialny za cenione przygodówki Oxenfree oraz Afterparty. Jak podano, przejęcie nie zmienia planów i priorytetem na najbliższą przyszłość jest dokończenie Oxenfree 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami