Kopalnia kryptowalut odkryta w szkole policyjnej w Legionowie

Sprawę bada prokuratura.

Nielegalną „kopalnię” kryptowalut ujawnili śledczy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Pracownicy placówki mieli wykorzystywać służbową infrastrukturę teleinformatyczną niezgodnie z przeznaczeniem. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, nielegalna działalność została odkryta przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, które następnie zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Cywilni pracownicy policyjnej uczelni mieli wykorzystywać do „kopania” kryptowalut służbowe komputery, urządzenia sieciowe oraz szerokopasmowe łącze internetowe, które wcześnie zmodernizowano z powodu pandemii i przejścia CSP na pracę zdalną.

Zamieszanym w sprawę pracownikom prokuratura może postawić zarzuty przywłaszczenia służbowego sprzętu do nielegalnego procederu i kradzieży prądu, a kierownictwu placówki zarzut niedopełnienia obowiązków.

Śledczy na razie nie ujawniają szczegółów sprawy.

„Kopanie” kryptowalut to proces wykorzystania komputera do przeprowadzania obliczeń w sieci komputerowej, za co użytkownik wynagradzany jest wirtualną walutą. Ponieważ urządzenie działa wówczas na pełnej mocy, zużywa więcej prądu niż w trakcie normalnej pracy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami