iPad Mini 6 z wadą ekranu? Apple nie widzi problemu

Firma może nie naprawić usterki.

Niektórzy użytkownicy iPada Mini 6 zgłaszają problem z wyświetlaczem urządzenia. W trybie portretowym (pionowym), prawa strona ekranu wydaje się odświeżać wyraźnie szybciej niż jego lewa część, powodując dyskomfort użytkowania. Według Apple jest to normalna cecha matryc LCD.

Niezamierzony efekt jest najbardziej widoczny podczas przeglądania dokumentów tekstowych. Według użytkowników, ekran wygląda wówczas „jak galaretka”. Co ciekawe, problemu nie zgłaszali posiadacze innych tabletów Apple, w których zastosowano tę samą matrycę LCD - informuje serwis Phonearena.

Apple, poproszone o komentarz przez serwis Ars Technica, odpowiedziało, że takie zachowanie jest cechą matryc LCD, ponieważ odświeżanie ekranu przebiega w nich linia po linii, od lewej do prawej strony, więc niewielkie opóźnienie jest normalnym zjawiskiem.

ipad_mini_ekran_content
Z tego samego modelu matrycy korzysta m.in. iPad Air 4 generacji

Tłumaczenia Apple są poprawne z technicznego punktu widzenia, jednak różnice w szybkości odświeżania ekranu iPad Mini 6 są najwyraźniej bardziej widoczne, niż na innych urządzeniach. Jak wyjaśnia redaktor Phonearena, wada wciąż jest subtelna, jednak w przypadku niektórych osób znacznie obniża komfort korzystania z urządzenia.

Stanowisko Apple może oznaczać, że producent nie zamierza naprawić usterki w kolejnych aktualizacjach oprogramowania, jednak firma nie wypowiedziała się jeszcze w tej sprawie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami