Gigantyczne kolejki na serwery New World

Nawet tydzień czekania.

  • New World ma spore problemy z kolejkami na serwerach
  • Oczekiwanie może trwać nawet kilkanaście godzin
  • To także największa tegoroczna premiera na Steamie

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o udanej premierze New World. Po południu do rozgrywki w nowym MMORPG dołączyli jednak użytkownicy z Ameryki Północnej, co znacznie zmieniło sytuację.

Po pierwsze, udało się pobić tegoroczny rekord i zdobyć miano najpopularniejszej premiery na Steamie w 2021 roku - mowa o 707 tysiącach graczach na serwerach jednocześnie.

Problemem pozostaje fakt, że pojedynczy serwer New World może pomieścić obecnie maksymalnie 2 tys. użytkowników, a samych światów jest 233, w różnych regionach. Łącznie daje to 466 tys. slotów.

Jak widać, liczba ta jest znacznie niższa od 707 tysięcy zalogowanych. Pozostałe 241 tys. albo zmieniło zdanie i wróciło do grania w Diablo 2: Resurrected, albo ustawiło się w kolejce, czekając na zwolnienie miejsca.

Media społecznościowe zalały doniesienia o imponujących czasach oczekiwania, pokazujących niekiedy dziesiątki tysięcy zainteresowanych. Nieoficjalna strona śledząca status infrastruktury na niektórych światach obliczała nawet 212 godzin - ponad tydzień czekania.

„Mam 16 lat, ale pewnego dnia przekażę miejsce w kolejce moim dzieciom, żebym mogły zagrać na Hallheim” - żartuje jeden z użytkowników serwisu Reddit, mając na myśli szczególnie przeciążony serwer w Europie.

„Zdajemy sobie sprawę, że część graczy doświadcza długich kolejek i pracujemy ciężko, by rozwiązać problem” - napisali twórcy na oficjalnej stronie. „Kontynuujemy dodawanie kolejnych serwerów i zwiększymy pojemność tych istniejących, gdy tylko przetestujemy zmiany”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami