Amerykańscy studenci nie wiedzą, czym są pliki i foldery

Problem pokoleniowy.

Amerykańskie uczelnie zamierzają wyjaśnić studentom kierunków ścisłych, czym są i jak działają pliki oraz foldery.

O sprawie pisze The Verge. Okazuje się, że duża część młodych ludzi nie potrafi posługiwać się tradycyjnymi plikami i folderami. Jednym z powodów jest fakt, że są przyzwyczajeni do używania szybkich wyszukiwarek i nie wyobrażają sobie świata bez nich.

Współczesne opcje wyszukiwania - zarówno na komputerach osobistych, jak i urządzeniach mobilnych - są znacznie wydajniejsze niż przed laty, pozwalając na bardzo szybkie odnalezienie wskazanego pliku.

pliki_pulpit
Młodzi ludzie mają nieuporządkowane pliki i foldery (źródło: PC Gamer)

Kolejnym powodem nieobeznania z folderami jest inna struktura przechowywania danych na telefonach i tabletach, a także powszechne używanie chmury. Astrofizyczka Catherine Garland wyjaśnia, że młodzi postrzegają PC, jak „jedno wiadro, w którym jest wszystko".

- W moim laboratorium studenci mają własne komputery; posiadają tysiące plików kompletnie niezorganizowanych. Ja muszę mieć wszystko uporządkowane (...), ale oni nie mają problemu z umieszczeniem tysiąca plików w jednym folderze. Główną przyczyną jest zmiana sposobu uzyskiwania dostępu do plików - mówi zaś Peter Plavchan, profesor fizyki i astronomi z George Mason University.

Wspomniana Garland przyznaje jednak, że kiedy sama zaczęła korzystać jedynie z systemowej wyszukiwarki, uświadomiła sobie, że nie potrzebuje już podfolderów do przechowywania poszczególnych plików.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami