Amazon i Jeff Bezos na czarnej liście nicków w New World

Zabezpieczenie twórców.

Wczoraj ukazało się New World, czyli MMO od Amazonu. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem graczy, ale odkryto, że twórcy wprowadzili pewne ograniczenia związane z nazewnictwem postaci.

Dziennikarze serwisu PC Gamer zauważyli, że autorzy produkcji sieciowej na czarnej liście pseudonimów umieścili słowo „Amazon”. Przy próbie zastosowania nicku pojawia się informacja, że nazwy „nie można użyć”.

Podobnie jest w sytuacji, kiedy użytkownik spróbuje ochrzcić postać mianem Jeff Bezos. Imię i nazwisko założyciela i prezesa zarządu Amazonu jest zablokowane. Na cenzurowanym są też rozmaite warianty, w tym „JeffB”, „Bez0s” i „Be Zos”.

Czarne listy związane z pseudonimami nie są niczym nowym w grach sieciowych - deweloperzy bardzo często zabraniają używania słów wulgarnych lub obraźliwych. Niekiedy wykluczają wyrażenia nawiązujące do samych twórców, jak w przypadku New World.

Zobacz także: New World - poradnik i najlepsze porady

Co ciekawe, PC Gamer zwraca uwagę, że w sieciowej produkcji dostępny jest jeden wariant nawiązujący do Jeffa Bezosa - „Beff Jezos”. Pseudonim został jednak już wykorzystany przez innego użytkownika.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami