Xbox Series X/S dostają wsparcie Dolby Vision

Funkcja już dostępna, choć wymaga odpowiedniego telewizora.

Xbox Series X/S zostają pierwszymi konsolami, obsługującymi standard wyświetlania obrazu Dolby Vision. Testowana od maja funkcja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników.

Konsole Xbox od lat wspierają wyświetlanie obrazu w wysokiej rozpiętości tonalnej (HDR), ale Dolby Vision umożliwia zaprogramowanie ustawień projekcji barw dla każdej klatki obrazu z osobna - tłumaczy serwis The Verge.

Według Microsoftu już dziś ponad 100 gier, wspierających standard HDR10, zostało przystosowanych do wykorzystania zalet technologii firmy Dolby. W przyszłości mają pojawić się gry, jak Halo Infinite, w pełni wykorzystujące z jej możliwości. Również gry korzystające z optymalizacji Auto-HDR zyskają część funkcji Dolby Vision.

Nowa technologia jest łatwa do implementacji przez deweloperów - mogą zamieścić wsparcie dla niej bezpośrednio w silniku gry lub za pomocą narzędzi deweloperskich Xbox.

Nowy standard wymaga kompatybilnego telewizora i współpracuje z technologiami automatycznego trybu niskich opóźnień (ALLM), zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) oraz wysokiej częstotliwości odświeżania 120Hz.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami