Wiedźmin dla dzieci - producentka odpowiada na krytykę

Broni najnowszego projektu Netflixa.

Niedawno Netflix ogłosił, że pracuje nad serialem dla dzieci w uniwersum „Wiedźmina”. Zapowiedź projektu spotkała się z krytyką, na którą odpowiedziała producentka tytułu.

„Świetnie, ale serial familijny i dla dzieci w świecie Wiedźmina nie łączą się zbyt dobrze” - pisze niejaki DarthStan. „To miał być żart na 1 kwietnia?” - pyta BlackSilverhive.

Niektórzy przekonują, że uniwersum jest zbyt mroczne i dojrzałe, by można było osadzić w nim produkcję dla najmłodszych widzów. Pojawiają się głosy, że obraz jest tak „strasznym” pomysłem, że najpewniej powstaje tylko dla pieniędzy i chęci sprzedaży zabawek.

„Zgadzam się, Wiedźmin jest mrocznym, dojrzałym światem. Powiem więcej, jest kontrowersyjny. Polityczny. Mikrokosmos człowieczeństwa, z całym jego dobrem i złem” - stwierdziła Lauren. S. Hissrich, showrunnerka produkcji Netflixa, odpowiadając jednemu z internautów na Twitterze.

„Ale wierzę, bardzo mocno, że moralne dylematy i etyczna szarość, którą dorośli tak kochają w tym uniwersum, mogą zostać przełożone na opowieści, jakich dzieci w tym chaotycznym świecie desperacko potrzebują i mogą coś z nich wynieść. Mówię to jako mama ośmio i dziesięciolatka. Błagają mnie, by mogli obejrzeć serial. Nie mogą. Nie jest dla nich odpowiedni, jest zbyt mroczny i dojrzały” - tłumaczy.

„Jeśli jednak mogłabym usiąść z nimi i obejrzeć wersję, którą pokochają, przy której mogą się śmiać, która trafi do nich (…), ale zarazem posłuży jako fundament, na jakim można porozmawiać o ważnych tematach pokroju rasizmu, seksizmu i o tym, co oznacza bycie potworem?” - kontynuuje.

„Wtedy jestem na tak. I tak, mam nadzieję, że projekt poszerzy oglądalność marki. Uwielbiam świat Wiedźmina i chciałabym, by więcej osób go pokochało, bez względu na wiek. A wy nie?” - podsumowuje Hissrich.

Szczegółów na temat serialu dla dzieci na razie nie ujawniono. W grudniu ukaże się zaś drugi sezon głównej produkcji o Geralcie z Rivii.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami