New World - blokowanie ataków

Jak blokować ataki by uniknąć obrażeń.

Blokowanie ataków to jedna z podstawowych mechanik w New World, która pozwoli ci wygrywać starcia wręcz. Na tej stronie wyjaśniamy jak blokować ciosy wrogów, co jest do tego potrzebne i jakie są tutaj ograniczenia.

Ataki blokować możesz od samego początku rozgrywki wciskając po prostu prawy przycisk myszy. Postać podniesie wtedy do góry miecz bądź tarczę, a atak zostanie zablokowany (1). Tym samym uszczupli się pasek wytrzymałości postaci (2) widoczny u dołu ekranu.

001_new_world_blokowanie_atakow_jak_zatrzymac_cios_wroga

Nie licząc silnych ataków, które od razu rozbiją twój blok, zwykłe ciosy zawsze są blokowane i zmniejszają obrażenia w większości przypadków do zera. Wyjątkiem jest sytuacja, w której zabraknie ci punktów wytrzymałości do zablokowania ataku - wtedy przejdzie on przez blok, a twoja postać otrzyma obrażenia.

Generalnie też im lepszy ekwipunek, tym wydajniejszy blok - co przedstawione jest za sprawą stabilności blokowania (3) na ekwipunku. Lepsze jakościowo przedmioty i bardziej przystosowane do bloku pozwolą zatrzymać więcej ciosów wroga - każdy blok po prostu zużyje mniej wytrzymałości.

002_new_world_blokowanie_atakow_jak_zatrzymac_cios_wroga

Blokowanie wymaga jednak wprawy. Nie da się podnieść tarczy w trakcie wykonywania ciosu - postać musi zakończyć poprzednią animację, nim będzie to możliwe. Trzeba też poznać ataki wrogów i wiedzieć, kiedy zbliża się silny cios - wtedy lepiej jest wykonać unik.

Spis treści: New World - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami