Milion PS5 w Wielkiej Brytanii. Konsola pobiła rekord PlayStation 4

Najszybciej sprzedające się urządzenie Sony.

Sprzedaż PS5 w Wielkiej Brytanii przekroczyła milion egzemplarzy - ujawniają dane opublikowane przez firmę GfK.

Rezultat osiągnięto w sierpniu, a dokładnie w 39. tygodniu od premiery urządzenia na rynku brytyjskim. Sprzęt jest obecnie najszybciej sprzedającą się konsolą Sony na Wyspach - wypracowanie analogicznego wyniku przez PlayStation 4 zajęło bowiem trzy tygodnie dłużej.

Jak zwraca uwagę serwis GamesIndustry, jeszcze w lipcu PS4 wyprzedzało PS5, ale w następnym miesiącu sytuacja się odwróciła. Wówczas w sklepach zaczęło pojawiać się coraz więcej egzemplarzy urządzenia.

W sumie w sierpniu w Wielkiej Brytanii sprzedano łącznie 151,5 tysiąca konsol. Na drugim miejscu bestsellerów uplasował się Switch (choć rozeszło się nieco mniej egzemplarzy niż w poprzednim miesiącu), a podium zamyka Xbox Series X/S.

Rynek brytyjski to nie jedyny, na którym PS5 znalazło milion nabywców. Podobny wynik osiągnięto niedawno w Japonii - rezultat wypracowano w dziesięć miesięcy od premiery, czyli także szybciej niż w przypadku PlayStation 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami