EA usuwa piłkarza z FIFA 22

Ale Benjamin Mendy pozostaje dostępny w trybie FUT.

  • Benjamin Mendy został usunięty ze składu Man City w FIFA 22
  • Zawodnika nadal można jednak kupić w trybie FUT
  • 27-latek czeka na rozprawę sądową

Electronic Arts usunęło z FIFA 22 zawieszonego piłkarza - choć nie do końca. Benjamin Mendy z Manchesteru City oczekuje obecnie na rozprawę sądową, a jego karta pozostaje dostępna w trybie FUT.

27-latek jest oskarżany o cztery przypadki gwałtu i jedną napaść seksualną. Do wydarzeń miało dojść w okresie od października 2020 roku do sierpnia obecnego roku, w jego domu w Cheshire.

Mendy pojawi się w sądzie 15 listopada, prosząc o odrzucenie zarzutów. Start właściwej rozprawy zaplanowano na 24 stycznia przyszłego roku. Piłkarz został też zawieszony przez klub.

1
Mendy'ego nie ma w składzie Man City...

FIFA 22 debiutuje 1 października, lecz już 22 września ukazała się dla abonentów EA Play, w ramach 10-godzinnej wersji próbnej. Ta zapewnia dostęp do pełnej wersji, a jedynym ograniczeniem jest właśnie czas.

EA potwierdza, że Mendy został usunięty ze składów Manchesterów City oraz reprezentacji Francji, a jego karta obecnie nie może pojawić się w paczkach trybu Ultimate Team.

Pomimo takich kroków, użytkownicy nadal mogą kupić kartę Mendy'ego w FIFA 22 Ultimate Team z wykorzystaniem wbudowanego rynku transferowego - jak każdego innego zawodnika.

Co więcej, jeśli wydawca nie zdecyduje się na dalsze kroki, usunięcie może sprawić, że cena tylko poszybuje w górę. Firma wyjaśnia, że piłkarz zniknął z gry w dniu 23 września, a więc dzień po pierwszym udostępnieniu produkcji.

2
...ale piłkarza kupić można w FUT

„Możemy potwierdzić, że zmiany w FUT wprowadzono dzień po debiucie we wczesnym dostępnie w EA Play. W ten sposób część graczy weszła w posiadanie karty Mendy'ego zanim zawieszenie weszło w życie” - napisano w komunikacie.

Fani zastanawiają się, dlaczego doszło do takiej sytuacji, skoro zawodnik został zawieszony przez klub już w sierpniu.

Takie usunięcia nie są niczym nowym w popularnym serii. W grudniu 2019 z gry zniknął Marco van Basten, który skorzystał z nazistowskiego pozdrowienia w telewizyjnym programie na żywo. Wcześniej - w lutym tego samego roku - podobnie było z kartą Emiliano Sala'ego, który zginął w wypadku lotniczym.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami