Xbox Game Pass - jak anulować: rezygnacja

Co zrobić, kiedy nie chcemy opłacać subskrypcji.

Jeśli podpiąłeś do konta Microsoft (Xbox) kartę kredytową lub usługę PayPal i uruchomiłeś subskrypcję Game Pass, opłata będzie pobierana cyklicznie (zazwyczaj co miesiąc). W tym miejscu dowiesz się, w jaki sposób zrezygnować z subskrypcji - tym samym wyłączyć rozliczanie cykliczne.

Na tej stronie:

Anulowanie subskrypcji Game Pass w przeglądarce

Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób zrezygnować z automatycznego odnawiania subskrypcji za pomocą przeglądarki internetowej.

  • Wejdź na stronę: https://account.microsoft.com/services i zaloguj się:
  • kliknij w opcję: Zarządzaj (1) przy subskrypcji, z której chcesz zrezygnować (jeśli jest ich więcej niż jedna);
023
  • następnie wybierz: Anuluj subskrypcję (2) i w kolejnym oknie, które się pojawi, potwierdź swój wybór: Wyłącz rozliczenia cykliczne. W następstwie tej decyzji opłata nie zostanie pobrana automatycznie, po tym jak dobiegnie ważność aktualnej subskrypcji. Co ważne, to działanie możesz podjąć w dowolnym momencie - jeśli bowiem zdecydujesz się na ten krok, nie utracisz dostępu do Game Passa do dnia zakończenia rozliczenia. Kiedy okres ważności usługi dobiegnie końca, opłata nie zostanie ponownie naliczona - i dopiero wtedy stracisz dostęp do Game Passa.
024

Anulowanie subskrypcji Game Pass na konsoli Xbox

Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób zrezygnować z automatycznego odnawiania subskrypcji w systemie konsoli, który jest taki sam w Xboxie One S i X, a także w Xboxie Series S i X.

  • przejdź do Ustawień (naciśnij jeden raz przycisk Xbox (1) na kontrolerze i odnajdź zakładkę: Profil i system);
001
  • następnie wybierz Konto, a potem przycisk Subskrypcja;
  • wpisz swoje hasło do konta Xbox, jeśli system cię o to poprosi;
  • wybierz aktywną subskrypcję, której dotyczy sprawa;
  • następnie przejdź do opcji: Anuluj subskrypcję i potwierdź swój wybór. W następstwie tej decyzji opłata nie zostanie pobrana automatycznie, po tym jak dobiegnie ważność aktualnej subskrypcji. Co ważne, to działanie możesz podjąć w dowolnym momencie - jeśli bowiem zdecydujesz się na ten krok, nie utracisz dostępu do Game Passa do dnia zakończenia rozliczenia. Kiedy okres ważności usługi dobiegnie końca, opłata nie zostanie ponownie naliczona - i dopiero wówczas stracisz dostęp do Game Passa.

Następnie: Xbox Game Pass - czy jest FIFA 22

Spis treści: Xbox Game Pass - poradnik użytkownika

Poprzednio: Xbox Game Pass - gdzie wpisać kod na subskrypcję

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami