Xbox Game Pass czy Xbox Live Gold - różnice, co wybrać

Porównujemy abonament Game Pass z Goldem.

Microsoft, czyli producent Xboxa i dostawca usług związanych z grami wideo, oferuje kilka rodzajów abonamentów. Na tej stronie porównamy abonament Xbox Game Pass z Xbox Live Gold.

Na początku należy wyjaśnić, czym charakteryzują się obie usługi:

  • Xbox Game Pass - to płatna subskrypcja w trzech wariantach, która gwarantuje dostęp do ponad 100 gier na komputerze i konsolach Xbox;
  • Xbox Live Gold - to również płatna usługa (29 zł na miesiąc), w ramach której otrzymujemy możliwość grania przez internet ze znajomymi i graczami z całego świata w grach z trybami wieloosobowymi, a także dwie darmowe gry co miesiąc. Abonament ten dotyczy tylko konsol Xbox.

Z powyższego łatwo wywnioskować, że - choć oba abonamenty dotyczą gier - to związane są z zupełnie innymi typami usług, aczkolwiek mogą się uzupełniać.

009

Usługę Xbox Game Pass można uruchomić na komputerach i konsolach z rodziny Xbox. Xbox Live Gold dotyczy jedynie konsol Xbox, gdyż - aby grać w gry wieloosobowe na PC - nie trzeba wnosić dodatkowych opłat.

Podsumowując:

  • jeśli chcemy korzystać z Game Passa tylko na komputerze, należy opłacać abonament: Xbox Game Pass na PC;
  • jeśli chcemy korzystać z Game Passa na konsolach Xbox (Xbox One S i X, Xbox Series S i X), a także cieszyć się z rozgrywki wieloosobowej, warto zdecydować się na najdroższą wersję subskrypcji, czyli: Xbox Game Pass Ultimate - wówczas w ramach jednego abonamentu otrzymujemy dostęp do Game Passa i Xbox Live Gold - i to w dużo niższej cenie, niż jeśli opłacalibyśmy osobno te subskrypcje. Co więcej, w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate posiadacze Xboxów otrzymują dostęp do EA Play, a także możliwość korzystania z Game Passa na komputerze.

Następnie: Xbox Game Pass czy PS Plus - różnice, co wybrać

Spis treści: Xbox Game Pass - poradnik użytkownika

Poprzednio: Xbox Game Pass czy Game Pass Ultimate - różnice, co wybrać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami