Xbox Game Pass czy PS Plus - różnice, co wybrać

Game Pass vs PS Plus.

Xbox Game Pass (XGP) i PlayStation Plus (PS Plus) to tak naprawdę dwa różne abonamenty. Na tej stronie poznasz różnice pomiędzy tymi subskrypcjami, a także… podobieństwa, bo te także występują.

Podstawową różnicą jest to, że te dwie subskrypcje dedykowane są innym systemom. PS Plus zostało stworzone z myślą o konsolach PlayStation, natomiast Game Passa uruchomimy na Xboxie One S i X, Xboxie Series S i X, a także na komputerach, a nawet na urządzeniach mobilnych.

Kolejną różnicą jest fakt, że w ramach PS Plus otrzymujemy możliwość grania przez internet ze znajomymi i innymi graczami z całego świata w gry z trybem wieloosobowym. Jeśli nie będziemy opłacać tego abonamentu, to wówczas nie możemy na PlayStation grać w płatne gry multiplayerowe. Miłym dodatkiem do PS Plus są trzy darmowe gry co miesiąc.

011

Game Pass z kolei zapewnia dostęp do ponad 100 gier, które - w części - ulegają roatcji (pojawiają się nowe tytuły co jakiś czas, a niektóre gry znikają z oferty po kilku- lub kilkunastu miesiącach).

Jeśli zatem zadajecie sobie pytanie - co wybrać - to powinno się ono ograniczać się przede wszystkim do platformy, jaką posiadania. Jeśli jesteście właścicielami PlayStation 4 lub 5 możecie zdecydować się na opłacanie abonamentu PS Plus, a w przypadku posiadania Xboxa One lub Series - dobrym wyborem jest subskrypcja Game Pass.

Jeżeli natomiast zastanawiacie się nad zakupem nowej konsoli, to odwiedźcie naszą stronę poświęconą temu zagadnieniu - pomagamy wybrać odpowiedni sprzęt.

Następnie: Xbox Game Pass na Xbox Series S/X - co zawiera, jak działa

Spis treści: Xbox Game Pass - poradnik użytkownika

Poprzednio: Xbox Game Pass czy Xbox Live Gold - różnice, co wybrać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami