Xbox Game Pass - co to jest, jak działa, rodzaje

O co chodzi w subskrypcji Game Pass - wszystkie informacje.

Xbox Game Pass to usługa, która z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Popularnie nazywana jest "Netflixem dla gier", gdyż w ramach płatnej subskrypcji otrzymujemy dostęp do ponad 100 tytułów, które możemy bez ograniczeń instalować i cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie, uruchamiając gry na komputerze lub konsoli Xbox - oczywiście dopóki opłacamy abonament.

Na tej stronie:

Podstawowe informacje o Xbox Game Pass

Poniżej zamieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje o usłudze Xbox Game Pass.

  • ”Xbox Game Pass” to pełna nazwa usługi, ale nie znaczy to, że można z niej korzystać tylko na konsolach Xbox. Game Passa można także uruchomić na komputerze lub laptopie.
  • Z Game Passa można korzystać na komputerach z Windowsem 10 i 11, a także na konsolach: Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S i Xbox Series X.
  • Xbox Game Pass jest usługą subskrypcyjną - to znaczy, że należy opłacać abonament, aby zainstalować i grać w gry dostępne w katalogu.
  • Kiedy opłacamy abonament możemy, grać we wszystkie gry, które dostępne są aktualnie w katalogu Xbox Game Pass. Nie jesteśmy ograniczani żadnymi limitami czasowymi czy ilościowymi - możemy więc bez przeszkód zainstalować tyle gier, ile chcemy, a także spędzić z nimi dowolną ilość czasu.
003
  • Część gier, jak np. Forza, Halo czy Gears of War, są stale dostępne w Game Passie. Jednak większość gier ulega rotacji. Po jakimś czasie, zazwyczaj po kilku lub kilkunastu miesiącach, niektóre gry opuszczają usługę. Jednakże nowe tytuły pojawiają się regularnie. Dlatego też nie ma się czego obawiać, że nie będzie w grać. Zawsze w katalogu znajduje się ponad 100 różnych gier, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Ze względu na ograniczenia sprzętowe, niektóre gry dostępne są tylko na jednej lub dwóch platformach. Np. nowsze gry mogą nie pojawiać się na starszych konsolach, czyli Xbox One S i Xbox One X, a inne mogą wejść do katalogu tylko w wersji na PC, gdyż np. dany tytuł został stworzony tylko z myślą o graniu na komputerze za pomocą myszki i klawiatury.
  • Usługa Xbox Game Pass jest dopasowana do potrzeb każdego użytkownika. Abonament występuje w kilku wersjach (więcej informacji poniżej).

Game Pass - rodzaje i warianty

Abonament Xbox Game Pass możemy opłacać w modelu subskrypcyjnym lub kupić kody aktywacyjne. W przypadku pierwszej opcji - należy podpiąć kartę kredytową lub konto PayPal do swojego konta Microsoft (Xbox), a należność będzie pobierana cyklicznie. W przypadku drugiego wariantu możemy zdecydować, czy chcemy zakupić abonament na jeden miesiąc, czy dłużej (np. na 3, 6 lub 12 miesięcy). Jednakże, niezależnie od sposobu zakupu, najmniejszą jednostką, na jaką możemy się zdecydować, jest okres jednego miesiąca.

Wyróżniamy trzy rodzaje abonamentu Game Pass - ze względu na platformę, na której korzystamy z tej usługi:

004
  • Xbox Game Pass na konsolę - ten abonament umożliwia korzystanie z Game Passa na konsolach: Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S i Xbox Series X;
  • Xbox Game Pass na PC - dostęp do katalogu gier Game Pass tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach z systemem Windows 10 i 11;
  • Xbox Game Pass Ultimate - najbogatszy pakiet, gdyż jest to połączenie Xbox Game Passa na konsolę i PC, czyli możemy w ramach jednego abonamentu grać w gry i na Xboxach, i na komputerze, a dodatkowo, otrzymujemy także Xbox Live Gold, czyli usługę, dzięki której możemy grać w gry mulitplayerowe (przez internet).

Więcej informacji na temat różnic pomiędzy zwykłymi abonamentami a wersją Ultimate znajdziesz na stronie: Xbox Game Pass czy Game Pass Ultimate - różnice, co wybrać.

Następnie: Xbox Game Pass - gdzie kupić, ile kosztuje, cena

Spis treści: Xbox Game Pass - poradnik użytkownika

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami