Xbox Cloud Gaming: co to jest, gra w chmurze

Wszystko o graniu w gry z Game Passa na urządzeniach mobilnych.

Xbox Cloud Gaming to jedna z wielu usług dedykowana graczom. Dzięki niej możemy zagrać w wybrane gry na urządzeniach mobilnych (smartfonach czy tabletach), a także na konsoli czy komputerze, wykorzystując moc chmury.

Na tej stronie:

Czym jest Xbox Cloud Gaming

Usługa Cloud Gamingu polega na steamowaniu gier, czyli na prowadzeniu rozgrywki na danym urządzeniu bez konieczności instalowania gier i posiadania wysokiej klasy sprzętu koniecznego do uruchomienia najbardziej zaawansowanych graficznie tytułów. Obraz przekazywany jest na nasze urządzenie z serwerów Microsoftu, które odpowiedzialne są za wygenerowanie odpowiedniej mocy obliczeniowej.

Urządzenie, jakie można wykorzystać do Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming jest usługą, która stale się rozwija. Dzięki niej możemy strumieniować obraz i grać w gry na wielu różnych urządzeniach.

  • Urządzenia mobilne z systemem Android 6.0 lub nowszym, takie jak smartfon czy tablet, można wykorzystać do strumieniowania obrazu z gier. Wystarczy ściągnąć aplikację Xbox Game Pass ze sklepu Google Play (obecnie aplikacja nie jest dostępna na iPhonach i iPadach);
  • Gry z Xbox Cloud Gaming można także wyświetlić w przeglądarce internetowej Microsoft Edge lub Google Chrome na komputerach z systemem Windows 10 lub nowszym. Co więcej, można również w tym celu wykorzystać przeglądarkę Safari w systemie iOS 14.4 lub nowszym, aby zagrać w gry w chmurze na IPhone'ach i iPadach;
  • Do grania w chmurze w gry z Xbox Series X można także wykorzystać poprzednią generację konsol, czyli Xboxa One. Na Xboxie One S i X można zagrać w gry niedostępne na tej konsoli i bez potrzeby instalowania ich na dysku twardym.

Jakie warunki należy spełnić, aby uruchomić Xbox Cloud Gaming

Istnieje kilka ważnych warunków, które należy spełnić, by zagrać w gry w chmurze:

  • przede wszystkim, aby korzystać z usługi Xbox Cloud Gaming, należy subskrybować Xbox Game Pass Ultimate, czyli najbogatszy pakiet Game Passa;
  • należy posiadać urządzenie z odpowiednim systemem operacyjnym (więcej informacji na ten temat znajduje się powyżej);
  • należy posiadać stabilne łącze internetowe o odpowiedniej prędkości (co najmniej 7 Mb/s w przypadku urządzeń mobilnych z Androidem; co najmniej 10 Mb/s - iPhone; co najmniej 20 Mb/s - iPad; co najmniej 20 Mb/s - przeglądarka internetowa w systemie Windows 10).

Następnie: Xbox Live Gold - co to jest, subskrypcja, gry za darmo

Spis treści: Xbox Game Pass - poradnik użytkownika

Poprzednio: Xbox Game Pass Ultimate - zawartość abonamentu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami