Hitman pod ostrzałem na GOG. Sklep usuwa recenzje graczy

Poszło o wymóg połączenia z siecią.

  • Gracze krytykują Hitmana oferowanego w sklepie GOG
  • Tytuł wymaga połączenia z siecią do gry w kilku trybach
  • Zdenerwowani odbiorcy zaniżają ocenę produkcji

Średnia ocen graczy Hitmana z 2016 roku na platformie GOG wynosi obecnie 1,4/5. To efekt wielu negatywnych recenzji publikowanych przez użytkowników z powodu trybów online.

Część zawartości, jak choćby tryb Eskalacji czy Kontraktów, wymaga połączenia z siecią. Co za tym idzie, w trybie offline nie odblokujemy wielu nagród. Zdaniem odbiorców, takie podejście stoi w sprzeczności z filozofią sklepu GOG, który od początku promował sprzedaż gier, które nie wymagały łączenia z internetem.

Gracze zwracają też uwagę, że widoczna na stronie produktu informacja „Aktywacja ani połączenie internetowe nie są wymagane do gry” może wprowadzać w błąd, skoro znaczna część zawartości nie jest dostępna offline.

Przedstawiciele sklepu podkreślają, że „przyglądają się” sprawie, a jednocześnie informują, że usuwają część negatywnych recenzji, które nie są zgodne z regulaminem platformy.

„Główną cechą tej gry jest to, że przechodzimy tę samą zawartość od nowa na różne sposoby, ale postępy są przechowywane na serwerach IO. Czyli wszystkie elementy do odblokowania są zamknięte za czymś, co spokojnie można nazwać zabezpieczeniem DRM” - czytamy w jednej z opinii.

„Offline możemy rozegrać tylko podstawowe misje ze skromnym wyposażeniem. W takiej formie to zaledwie szkielet pełnej gry. To karygodne, zarówno ze strony wydawcy, jak i GOG”.

W ciągu najbliżych tygodni GOG ma przedstawić rozczarowanym odbiorcom „aktualizację” na temat tej sprawy. Nie podano jednak konkretów odnośnie tego, jakich zmian można się spodziewać.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

[PLOTKA] Assassin's Creed Infinity odświeży starsze części serii

Gra zaoferuje misje w stylu nowej trylogii Hitmana.

Cyberpunk 2077 z zabawnym błędem - im lepszy PC, tym wyższe skoki

Gracze raportują, że sztuczka wciąż działa - ale trzeba mieć pewien wszczep.

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami