Konsole Xbox wyłączają się w trakcie gry. Microsoft bada sprawę

Problem dotyczy NBA 2K22 i nie tylko.

Od kilku tygodni posiadacze konsol Xbox zgłaszają problem, który sprawia, że w trakcie gry w niektóre produkcje urządzenia wyłączają się lub tytuły przestają działać i użytkownik cofany jest do menu głównego.

Pomoc techniczna Microsoftu po raz pierwszy wspomniała o błędzie we wpisie opublikowanym 14 września na Twitterze. W wiadomości podkreślono, że kłopot dotyczy NBA 2K22 - z komentarzy internautów wynika, że faktycznie występuje najczęściej w produkcji 2K Sports.

Niektórzy gracze pod wiadomością amerykańskiej firmy przekonują jednak, że identyczna trudność pojawia się podczas zabawy w inne tytuły, w tym betę Call of Duty: Vanguard, Halo: The Master Chief Collection, Gears 5 i Fortnite.

Usterki nadal nie naprawiono. Wczoraj na Twitterze pomoc techniczna Microsoftu zaznaczyła, że jej „zespoły wciąż badają zgłoszenia” użytkowników o kłopocie. Informacja na stronie platform Xbox sugeruje, że koncern jest „blisko rozwiązania problemu”.

Co ciekawe, początkowo amerykańska firma udostępniła też komunikat, z którego wynikało, że gracze zmagają się z błędem nie tylko w NBA 2K22, ale także FIFA 22 i Madden NFL 22. Z nieznanych przyczyn wiadomość usunięto, choć wpis przytacza serwis VGC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami