Windows 11 może trafić też na starsze komputery

Ale najpewniej nie będzie wspierany.

  • Nowa beta Windows 11 pozwala zainstalować system na PC bez modułu TMP 2.0
  • Microsoft ostrzega jednak, że równa się to z utratą oficjalnego wsparcia i aktualizacji

Wśród wymagań Windows 11 jest konieczność posiadania komputera z modułem TPM 2.0, którego jednak nie mają wszystkie urządzenia. Teraz okazuje się, że Microsoft najpewniej pozwoli uruchomić system także na starszych maszynach, ale pod pewnymi warunkami.

Serwis PC GamesN zauważył, że podczas instalacji najnowszej wersji beta na PC, który nie spełnia oficjalnych wymagań sprzętowych, pojawia się komunikat, informujący, że używanie systemu na tym komputerze nie jest zalecane.

Użytkownik może zignorować przestrogę, ale wówczas - jak podkreśla Microsoft w ostrzeżeniu - utraci prawo do oficjalnego wsparcia technicznego i aktualizacji Windows 11. Nie wiadomo, czy pojawi się opcja wgrania tych ostatnich ręcznie.

Przypomnijmy: układ szyfrujący TPM w wersji 2.0 znajduje się w większości laptopów, ale jest rzadkością w komputerach stacjonarnych - zwłaszcza składanych samodzielnie. Niewykluczone, że właśnie dlatego koncern z Redmond postanowił udostępnić system także osobom bez modułu.

Windows 11 zadebiutuje już niedługo, bo 5 października. Posiadacze „dziesiątki” otrzymają darmowy upgrade, choć proces dystrybucji aktualizacji zakończy się dopiero w połowie 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami