Steam Deck uruchomi więcej gier - dzięki pomocy Epic Games

AKTUALIZACJA: Wsparcie otrzyma też BattlEye.

  • Easy Anti-Cheat otrzymało wsparcie dla Linuksa
  • To jeden problem mniej dla urządzeń Steam Deck
  • Dzięki temu na sprzęcie Valve zadziała choćby Apex Legends

Aktualizacja (25.09): Twórcy BattlEye - aplikacji do walki z oszustami, wykorzystywanej między innymi przez Fortnite - potwierdzili, że rozwiązanie również pojawi się na platformie Steam Deck. Używanie systemu przez deweloperów będzie jednak dobrowolne.

Oryginalna wiadomość (24.09): Epic Games zaktualizowało aplikację Easy Anti-Cheat o wsparcie dla systemów operacyjnych Linux, co powinno otworzyć drogę dla Apex Legends i Fall Guys na Steam Deck. Wsparcie dla tych gier na przenośnym sprzęcie dotychczas stało pod znakiem zapytania.

Popularny system do walki z oszustami dotychczas działał tylko na Windowsie, co - jak informowaliśmy w lipcu - było problemem dla wielu sieciowych tytułów. Poza tymi wymienionymi powyżej mowa także o nadchodzących pozycjach: New World czy Halo Infinite.

Teraz Epic Games informuje jednak na oficjalnym blogu, że Easy Anti-Cheat od 23 września działa także na systemach Linux oraz macOS, „włącznie z nadchodzącym Steam Deck” - napisano. Wsparciem objęto aplikacje zapewniające kompatybilność: Wine oraz Proton, stosowany na SteamOS 3.0.

Przed deweloperami - nie tylko z Valve - pozostaje jednak więcej pracy, ponieważ EAC jest tylko jednym rozwiązaniem anty-cheaterskim. Brak wsparcia dla BattlEye - innej aplikacji tego typu - wieszczy problemy dla Destiny 2, Rainbow Six Siege, a nawet dla samego Fortnite.

Producent Steam Deck zapewniał w przeszłości, że przenośny komputer uruchomi „wszystkie” gry z biblioteki na Steamie. „Wszystkie” w cudzysłowie, ponieważ szybko okazało się, że urządzenie może mieć kłopoty nie tylko z Easy Anti-Cheat i BattlEye, ale także z szerzej pojętym brakiem wsparcia w systemie Proton.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami